חומצות שומן חיוניות, הן אותן “שומנים טובים” המהווים חלק מתפריט האדם וחיוניים לבריאותו.
חומצות השומן חשובות לצורך קיום תהליכים ביוכימיים רבים. הן חיוניות כי הגוף אינו מסוגל לייצר אותן לבד, ועליו לקבלן מן המזון.
הן מהוות לבני בניה ברקמות התא, ומשמשות כבסיס למסרים כימים ובכך תומכות בתפקודים רבים של מערכות הגוף, כמו המערכת  הקרדיואסקורלית, מערכת העצבים, הרביה והחיסון.
קיימות שתי קבוצות עיקריות של חומצות שומן, אומגה 3 ואומגה 6.
חומצת שומן אומגה 3 המצויה בדגים ובכמה מקורות צמחיים כמו זרעי פשתן וקצח. שמן דגים מספק מקור עשיר לאומגה 3 EPA (Eicosapentanoic asid) ו- (Docosahexaenoic asid)DHA.
קיים קושי מהותי בהשגת חומצות השומן בתפריט המודרני, ולכן רבים פונים להשיגם בתוספי תזונה.
יתרונות השימוש בחומצות שומן מסוג אומגה 3 ידוע כיום למרבית האוכלוסייה כי לחומצות שומן אלו אפקט אנטי דלקתי, השפעה על המצב הנפשי, והן יעילות בשיפור הקשב והריכוז אצל ילדים ומבוגרים, ויש הטוענים שאף להשפעה אנטי סרטנית. ההשפעה הניכרת והמוכחת ביותר לשימוש בחומצות שומן בעיקר אלו מסוג אומגה 3 ממקור של דגים היא בהפחתת הסיכון להתקף לב שני ולשבץ מוחי וזאת על ידי הורדת רמת השומנים בדם. לאומגה 3 השפעה מצוינת על קצב הלב, מניעת פרפור חדרים, הורדת לחץ דם גבוה ושיפור יכולות הגוף במאמץ.
מחקרים רבים ברחבי העולם מצביעים על יתרון חד משמעי של שימוש בחומצות שומן אומגה 3 גם בתקופת ההיריון כדי לשפר את ביצועיו השכליים והמנטליים של העובר, אך לא רק בהריון.
ניסויים שבוצעו על עכברים הראו שמחסור בשמן דגים מגביר את מצב הדחק והחרדה ופוגע בתפקוד במצבי לחץ. חשוב לזכור כי חלק גדול ממבנה המוח, כשני שליש מורכב מחומצות שומן.
חומצות שומן הן חלק עיקרי ממעטפת תאי העצב שדרכה מתרחשת התקשורת בין אזורי המוח השונים ושאר חלקי הגוף, מה שמסביר את חשיבותה לתפקוד המנטלי והשכלי שלנו.
למה Biocare?
שמני הדגים שלנו עוברים הליך ריכוז טבעי בשימוש ב- NE0-3 הליך יחודי המשלב אנזים ליפז. התוצאה היא שמן דגים איכותי ומשובח השומר על מבנה הטריגליצירידים המקורי שלו ועל יחס אופטימלי בין -EPA ל- DHA.
השימוש באינזם ליפז בתהליך הייצור, מגביר באופן משמעותי את הזמינות הביולוגית של השמן ואת ניצולו בגוף.
כל מוצרי חומצות השומן שלנו, מיוצרים על פי תקנים מחמירים ביותר המבטיחים שמן טהור ואיכותי, בעיקר שמן הדגים המופק מדגים הגדלים פרא, עמוק בים ומהווים חוליה ראשונית בשרשרת המזון, כמו אנשובי וסרדינים. שמן הדגים שלנו נקי ממתכות רעילות, PCB , ומזהמים.
כל מוצרי השמן נבדקים במעבדה חיצונית, בלתי תלויה לאבטחת האיכות חסרת הפשרות של החברה. ברוב מוצרי השמן אנו מוסיפים נוגדי חמצון כמו ויטמיני E ו-C  כדי למנוע מהשומנים להתחמצן.
מעבר לכך אנו משתמשים בשתי טכניקות תחלוב, כדי להבטיח שחומצות השומן נספגות במלואן.
התהליך הראשון נקרא BioMultion והוא מתחלב את השמן, להגברה משמעותית של הספיגה.
התהליך השני MicroCell מעביר את השמנים למצב אבקתי ומשם לתהליך מיקרו אנקפסולציה ולקפסולות.
כל התהליכים האלו בלעדיים לחברת Biocare, החברה מייצרת את מוצרי חומצות השומן המתקדמים והמפותחים ביותר הקיימים היום.

 

התוויה/מידע זה הנו בגדר כלי עזר בלבד