סכרת היא מחלה שהפכה בשנים האחרונות לנפוצה מאוד בקרב האוכלוסייה בישראל ובעולם כולו. למרות שהיא נחלקת לשני “תתי-מחלות” נפרדים – סוכרת מסוג I ומסוג II, הרי שהיום ישנה עלייה משמעותית באחוז החולים בשני הסוגים במקביל. הגורמים לכך הם רבים, החל מגנטיקה ותורשה ועבור באורח החיים המודרני, המבוסס בדרך כלל על הרבה מאוד סטרס ועל תזונה לא בריאה – שני גורמים עיקריים להתפרצות מחלת הסוכרת, בעיקר זו מסוג II. למרות זאת, בזכות אותו אורח חיים מודרני, יש היום אפשרות לייצר מגוון רחב של תוספי תזונה טבעיים, שיכולים לשפר משמעותית את מצבם של הלוקים במחלה.

אמנם, רופאים קונבנציונליים נוטים להתחיל טיפול בסוכרת באמצעות תרופות, אולם אם מדובר במצב גבולי והתחלתי של סוכרת מסוג II, הם בהחלט מאפשרים לאותו אדם לנסות לאזן את רמות הסוכר שלו באמצעים טבעיים. לפני שנספר קצת על האמצעים הללו נציין, כי האיזון הוא מילת המפתח בטיפול במחלה זו, בין אם עם תרופות ובין אם בלעדיהן. אדם שרמות הסוכר בדמו מאוזנות יכול לחיות חיים מלאים וטובים, לעומת אדם שאינו שומר ושרמות הסוכר שלו גבוהות מאוד, העלול לפתח סיבוכים שאף יכולים להביא למוות.

אז איך שומרים על איזון?

אם אמרנו שמילת המפתח בטיפול בסוכרת היא איזון, הרי שהמפתח לשמירה על איזון הוא תזונה נכונה. אדם החולה במחלה זו צריך להוריד כמעט לגמרי את המזונות המכילים סוכר מהתפריט היומי שלו ולהיזהר מאוד באכילת פחמימות, שמתפרקות גם הן בגוף לסוכרים. חשוב מאוד להקפיד לאכול מזון בריא כמו דגנים מלאים ומזונות המכילים חלבון ושומן גם יחד, שהסוכר משתחרר מהם בקצב איטי יותר. חשוב לזכור, שירקות אמנם אפשר (ואפילו רצוי) לאכול ללא הגבלה, אבל פירות, לעומתם, מכילים סוכר שעלול להעלות את הרמות בגוף.

תוספי תזונה לטיפול בסוכרת

בנוסף להקפדה על תזונה נכונה, לחולי סוכרת מומלץ מאוד ליטול תוספי תזונה טבעיים המיועדים לטיפול בסוכרת ולהורדת רמות הסוכר בדם, ביניהם:

  • טיפות כרום.
  • חילבה – כמוסות של הצמח הידוע בהורדת רמות הסוכר בדם.
  • עלי זית, ג´ימנמה – גם הם, כמו החילבה, מסייעים בהורדת רמת הסוכר.
  • אנטי-אוקסידנטים – חומרים נוגדי חמצון שמסייעים למנוע את סיבוכי המחלה. החשובים שבהם,ויטמין E וקו אנזים Q10 המגנים על בריאות   כלי הדם ומונעים סיבוכים של סכרת.
  • פעילות גופנית חיונית לטיפול ומניעה של סכרת. יש לבחור פעילות אירובית,אך מהנה, כמו הליכה מואצת,ספורט מים, רכיבת אופניים ועוד.

לסיכום – כשמדובר בסוכרת מסוג II (סוכרת שאינה תלויה באינסולין), בהרבה מקרים אפשר בהחלט לטפל בה באמצעות תזונה נכונה ותוספים טבעיים לטיפול בסוכרת. אם אתם סובלים מהמחלה ורוצים לשפר את האיזון שלכם, פנו אל אחת מתזונאיות החברה

המתמחה בתחום ובקשו ממנה להתאים לכם את הטיפול הטבעי הנכון. רק בריאות!

 

 

התוויה/מידע זה הנו בגדר כלי עזר בלבד