זיהום זה בא לידי ביטוי בשלל סימפטומים:
  • צריבה.
  • גרד.
  • הפרשות צמיגיות מלוות בריח חריף.
  • כאב במגע מיני.
  • אודם ונפיחות באיבר המין.
  • נשים הסובלות מספר סימפטומים יחד.
גורם ראשון ונפוץ ביותר, הוא נטילת אנטיביוטיקה, חשוב מאוד לדעת שתינוקת שתיטול תרופה זו בינקות, עשויה בבגרותה לסבול מזיהומים פטרייתיים חוזרים ונשנים.
גורם שני בעייתי לא פחות הוא נושא התזונה. אכילה לא מבוקרת של סוכר ושמרים מעודדים את שגשוג הפטריה ואת התפשטותה לאיברים נוספים.
יחסי מין לא מוגנים, גורמים להדבקה ולהעברה של הזיהום מבת זוג אחת לשניה, הגבר משמש כנשא, גם אם אינו סובל משום ביטוי חיצוני של הזיהום.
כל מצב של סטרס נפשי מתמשך, גורם להחלשות היכולת החיסונית ומתוך כך, לשגשוג הגורם המזהם.
שינויים הורמונליים, כמו הריון, גיל מעבר, מחזור חודשי, כל אלו גורמים לשינוי רמת החומציות באיבר המין ומשפיעים ישירות על שגשוג הפטריה.
חוסר שעות שינה בלילה, גם הוא מחליש את מערכת החיסון ויוצר חוסר איזון הורמונלי המעודד את שגשוג הפטריה.
הבעיה אינה עם אותה אישה החווה אחת למספר שנים זיהום חד פעמי, הבעיה היא עם מספר גדל והולך של נערות ונשים הסובלות מזיהום כרוני בא והולך,בתדירות גבוהה, או זיהום שמופיע באופן קבוע לאחר כל מגע מיני.
אתן שסובלות מבעיה כרונית זו, יוצאות ונכנסות מחדר הגניקולוג, עם משחות וכדורים, אך הבעיה רק הולכת ומחמירה. נשים רבות פונות אלי עם תלונה חוזרת ונשנית, שכבר שנים לא מסוגלות לקיים יחסי מין מלאים ומהנים, בשל פטרת ואגינלית חוזרת ונשנית.
גורמים נפוצים להווצרות והישנות הפטריה
חשוב מאוד לטפל בפטרת ואגינילית בהריון, בשל הסכנה שהיא עשויה לפגוע בוולד בעת המעבר בתעלת הלידה. יש כפי שכבר כתבתי גורמים רבים להופעה חד פעמית של הפטריה. הבעיה מתחילה כשהמצב הופך להיות כרוני ופוגע קשות באיכות חיינו כנשים. אי נוחות מתמדת באיבר המין, ירידה בליבידו {יצר מיני}, חוסר נעימות ואפילו כאב בעת המגע המיני, ריח לא נעים מאיבר המין, גרד לאורך היום והלילה, מצב זה מופיע לעיתים רבות גם אצל ילדות צעירות, שטרם באו במגע מיני בכלל.
יש אתרים רבים באוטוסטרדת המידע המבטיחים ניסים ונפלאות, ואף ריפוי תוך מספר ימים. מניסיון רב שנים שלי בטיפול בבעיה זו, עלי לומר בראש ובראשונה, אין הוקוס פוקוס. בעיה כרונית זו נובעת תמיד משילוב של מספר גורמים כמו, מצב רגשי, תזונה לקויה ורמת חומציות לא תקינה בנרתיק.
על הטיפול להתייחס לשלושת הגורמים כדי למגר את התופעה ולמנוע הישנות שלה. טיפול שורשי יקח בין שלושה לארבעה חודשים, ויהיה כרוך בשינוי תזונתי, שינוי אורחות החיים ושימוש בתוספי תזונה הפועלים לחיטוי ומיגור הפטריה, שיקום פלורת החיידקים הטובים, ובמקביל סטימולציה של המערכת החיסונית, והשבת היכולת הבסיסית שלה למגר ולטפל בפולשים זרים, כגון קנדידה אלביקנס, כלמידיה והרפס ואגינלי.
תופעה נוספת שכדאי להמנע ממנה, היא טיפול עצמי שנשים מבצעות בעקבות המלצה של חברה, או הוראות והנחיות ממטפלי אינסטנט למינהם. לתופעה זו של פטרת ואגינלית כרונית יש השלכות ארוכות טווח על בריאותינו הכללית, על הזוגיות, על דימוי הגוף והנשיות, ולכן חשוב מאוד שהטיפול יבוצע על ידי נטורופטית, המוסמכת ויודעת לאבחן לטפל באופן מעמיק, ויסודי בשילוב גוף ונפש.
חברת BioCare מעמידה לרשותכן מערך של נטורופתיות, שהוכשרו ספציפית לטיפול בבעיית זיהום פטרייתי בארץ ובחברת האם בבריטניה. שירות האבחון והייעוץ ניתן ללא תשלום.
התוויה/מידע זה הנו בגדר כלי עזר בלבד